Konferencija Kirkiluose

P1100451

2013 metų birželio 1 dieną Kirkilų kaimo bendruomenėje vyko renginys „Konferencija„„Kirkilų bendruomenės patirtis ir galimybės plėtojant tradicinius amatus, tautinio paveldo produktus, krašto tradicijas“, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“, veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“ projektą.

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis už Kirkilų kaimo bendruomenės gyventojus, kurias laikė Biržų parapijos klebonas Povilas. Po to vyko konferencija.

Konferencijos metu buvo pristatytas leidinys apie bendruomenės amatininkus, buvo pateikta informacija apie Tautinio paveldo produktus, jų gamintojus, apie produktų sertifikavimą. Buvo diskutuota kaip išsaugoti ir nesugadinti šiuolaikinėmis medžiagomis  pastatus, ir kaip atnaujinant pastatus pritaikyti šiam kraštui būdingus architektūrinius sprendimus. Po konferencijos renginyje dalyvavę vietiniai ir atvykę iš kitų rajono bendruomenių amatininkai demonstravo pagamintą produkciją – staliaus darbus, mezginius, nėrinius, paveikslus, pintines, kulinarinius produktus, buvo demonstruojamas ir produktų gamybos procesas.  Kirkilų kaimo bendruomenės šeimininkės dalyvius vaišino sertifikuotais tautinio paveldo produktais – blynais, žuviene, įvairių rūšių arbatomis. Renginio dalyviams buvo įteikiami leidinukai apie Kirkilų bendruomenės amatininkus, rašikliai su Kirkilų bendruomenės logotipu. Renginyje dalyvavusiems amatininkams buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Renginyje dalyvavo virš šimto žmonių, iš jų didžiąją dalyvių dalį sudarė jaunimas.

Po renginio vyko vakaronė prie suneštinių vaišių stalo, grojant gyvai nuotaikingai muzikai iki paryčių.


Nepavadinta

Comments are closed.