Apie mus

KARSTINIAI EŽERĖLIAI, TRADICIJOS, AMATAI – VISA TAI RASITE KIRKILUOSE, BIRŽŲ RAJONE

Biržų rajono Kirkilų kaimą garsina unikalus karstinis ežerynas, įgriuvos kiemuose ir tradiciniai amatai. Legendomis apipintos smegduobės biržiečiams tapo neatskiriama gyvenimo dalimi, o atvykėliams – egzotika. Svečiams ne mažiau įdomūs amatų demonstravimas, tautinis muzikavimas ir pagal senuosius receptus pagamintų patiekalų degustavimas.

Kirkilų kaimo bendruomenė juridinių asmenų registre įregistruota nuo2003 m. birželio 17 dienos ir iki šio vykdo savo įstatuose numatytą veiklą. Viena iš veiklos krypčių tai tradicinių kaimo amatininkų skatinimas bendrai veiklai kartu išsaugant kaimo amatų ir kultūros tradicijas. Bendruomenės gyvenamoji aplinka turtinga kraštovaizdžio grožių – Kirkilų karstiniais ežerėliais, prie kurių, ypač šiltuoju metu laiku, pailsėti atvyksta turistai. Šiuo metu bendruomenės veikloje dalyvauja 79 nariai. Nuo 2004 metų bendruomenės nariai ir jaunesni pagalbininkai aktyviai dirba amatų plėtros srityje. Bendruomenės namuose ir kieme priima atvykstančius turistus, juos vaišina pagal iš kartos į kartą perduodamais receptus pagamintais rupių miltų blynais, žuviene, kur žuvys pagaunamos Kirkilų karstiniuose ežerėliuose, ir Kirkilų pievose augančių žolelių arbata. 2011 metų birželio 7 dieną minėti produktai buvo sertifikuoti kaip Lietuvos tautinio paveldo produktas.

Lietuvoje jau yra žinomi Kirkilų rupių miltų blynai su spirgučiais, kurie vasarą patiekiami ant vynuogių lapų, ir karstiniuose ežerėliuose sužvejotų karšių, lynų ir karosų žuvienė.

Vyrai prižvejoja, o moterys verda žuvienę. Vasarą kartais net po kelias turistų grupes priima, ir kaimynai latviai vis dažniau atvažiuoja. Nors aktyviausias turistų sezonas trunka nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos, paskutinės grupė mus aplanko lapkričio pabaigoje.

Rupių blynų kepėjos ir žuvienės virėjos patiekalo receptą perėmė iš Kirkilų krašto senolių- Žukų šeimos. Rupių miltų blynai primena bulvinius ir yra labai skanūs su spirgučiais, visiems patinka.

Blynai kepami iš vietos ūkininkų išaugintų kviečių grūdų, kuriuos čia pat vietoje mala.

Bendruomenės namuose galima apžiūrėti amatininkų dirbinius, jų įsigyti. Atšilus orui savaitgaliais rengiamos amatų dienos. Amatininkai atsiveža kilnojamuosius įrenginius ir rodo, kaip gimsta dirbiniai.

 

Išsamesnę informaciją apie bendruomenės amatų demonstravimą galite gauti:

el. paštu, bendruomene@kirkilai.lt, tel. +370 618 28 298

Bendruomenės pirmininkė Rita Trečiokaitė

 

BENDRUOMENĖS KULTŪRINIS GYVENIMAS

Mūsų bendruomenės humoro grupė ,,Žemdirbiai” susikūrė 2012 m. balandžio mėn. Per tą laiką kūrė, repetavo ir pasirodė bendruomenės šventėje ir susilaukė pagyrimų. Grupė norėtų pralinksminti ir daugiau Biržų rajono žmonių. Šiuo metu grupėje vaidina ir „šposauja“  6 vidutinio amžiaus žmonės – Rita Trečiokaitė, Diana Šimukėnienė, Genovaitė Akavickienė, Hidrida Tunkūnienė, Andrius Strugovas ir Kęstutis Lazdinskis.

,,Žemdirbiai” savo programoje nagrinėja šeimyninės problemas ir, žinoma, meilės reikalus. Žiūrovams pateikia viską humoristinė išraiška. Šiuo metu ,,Žemdirbiečių” programoje: ,,Simpsonų šeimynėlė”, ,,Auksakalys”, ir kaip dirba „daktarai“… O kaip visa tai jiems sekasi, lai sprendžia žiūrovai.

Kirkilų bendruomenės humoro grupė ,,Žemdirbiai”

 Grupės vadovė Hidrida Tunkūnienė

Tel. 8 656 57615

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>